środa, 21 sierpnia 2013

jedna z możliwych dróg do samowystarczalności

FUNDACJA „MEGA DO ZDROWIA”                                                   Krępa Słupska, 2013 roku
ul. Malinowa 1
76-200 Krępa Słupska
tel. 792-769-197
NIP 8393173143     Regon 221923736

                                     Do każdego, który postanowi wesprzeć tę inicjatywę    

     Z potrzeby działania na rzecz upowszechniania, promocji i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju w zgodzie z naturą została powołana do działania Fundacja „Mega do Zdrowia”.

     Misją Fundacji są działania zmierzające do wyrównywania szans wszechstronnego rozwoju społeczności wiejskiej bez zagrożenia dla środowiska naturalnego i zaburzania równowagi ekosystemu jak również dla poprawy ich jakości życia i zdrowia.
    
     Opracowany został przez naszą grupę projekt demonstracyjny „Eko wioski”, który integruje w spójną całość takie elementy jak: energooszczędne budownictwo (zastosowanie odnawialnych źródeł energii), ekologiczne rolnictwo, ekologiczne ogrodnictwo, agroleśnictwo, wykorzystanie roślin w budownictwie, samowystarczalność energetyczną.

Realizacja tej inwestycji jest możliwa m.in. w ramach pozyskiwania funduszy krajowych i unijnych.
.
     W chwili obecnej przygotowujemy wnioski do konkursów dotacyjnych, by tym sposobem  przyspieszyć realizację naszego projektu.
Mamy świadomość, że procedury otrzymania tą drogą środków finansowych trwają nawet do roku czasu i stąd do tego momentu występujemy do osób fizycznych i prawnych
o wsparcie finansowe naszych działań
na pokrycie potrzeb organizacyjnych oraz dla przygotowania pełnej dokumentacji wymaganej w konkursach.

     Siedzibą Fundacji jest dom położony we wsi Krępa Słupska w gminie wiejskiej w pobliżu dużej miejskiej aglomeracji miasta Słupsk.
     Gmina Słupsk prowadzi kampanię „Lecę za miasto”, gdzie atrakcyjne tereny inwestycyjne zlokalizowane niedaleko obwodnicy Słupska, gwarantują dogodne połączenie komunikacyjne, a dobrze rozwinięta infrastruktura usług okołobiznesowych zapewnia sprzyjający klimat inwestycyjny i społeczny. Wieś nieustannie się rozbudowuje.
     Tu widzimy realizację naszego projektu „Eko wioski” jako kontynuację wcześniej podjętych działań dla powstania domu – naszej siedziby – gdzie zastosowano niektóre rozwiązania budownictwa niskoenergetycznego. Dom ten zaopatrzony jest w takie urządzenia jak pompa ciepła i kolektory słoneczne. Pozyskana energia gleby i słońca zaspakaja potrzeby uzyskania energii cieplnej dla c.o. oraz c.u.w. dla jego mieszkańców.
W najbliższym czasie dołączymy tu przydomową elektrownię wiatrową.

Działalność nasza prowadzona jest w środowisku lokalnym  Gminy Słupsk lecz jej zasięg nie jest ograniczony terytorialnie.
Współpracujemy z wieloma partnerami w regionach całej Polski i Europy.

Poszukujemy inwestora strategicznego, który sfinansował by zakup nieruchomości, na której można było by rozpocząć działania inwestycyjne projektu docelowego – „Eko Wioski”. Zakup nieruchomości, czy to z zasobów gminnych, czy Agencji Nieruchomości Rolnych, jest możliwy w każdej chwili.
Posiadamy kompletną informację w tym temacie.

Powyższa oferta obok zawartej w niej idei, jest także ofertą biznesową.

W wybudowanych tu domach zorganizowane zostanie Centrum Edukacyjno-Zdrowotne, gdzie prowadzona będzie
- działalność edukacyjno-zdrowotna wspierająca leczenia chorób nowotworowych i przewlekłych
oraz
- działalność edukacyjna dla potrzeb popularyzowania odnawialnych źródeł energii i innych rozwiązań eko energetycznych dla budownictwa i przedsiębiorczości.

     Brak jest w Polsce ośrodka edukacyjno-zdrowotnego dla pacjentów onkologicznych oraz przewlekle chorych dla wspierania podjętego przez nich leczenia metodami alternatywnymi, zmianą nawyków żywieniowych i życiowych.
Zachorowalność na choroby nowotworowe nieustannie wzrasta a województwo pomorskie prowadzi tu prym.
Jest bardzo duże zapotrzebowanie na w/w usługi.

Zapraszamy do zainteresowania się tematem i zawiadomienie o terminie ewentualnego spotkania celem rozszerzenia go.

                                                               Z wyrazami uznania

                                                                                            Prezes Zarządu
                                                                                   Maria Magdalena Damaszk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz